V-Neck Mohair Blend Jumper
£45
Free UK Delivery on orders over £75. Order by 12pm for next day delivery.
This V-Neck jumper is the perfect addition to your autumn/winter wardrobe. Made from a luxurious Mohair Blend, it is soft and cozy, perfect for keeping you warm on colder days. The short drop sleeves add a stylish touch, while the ribbed detailing around the v neck adds a subtle texture. This jumper is a great layering piece and can be easily paired with our oversized cotton white shirt for a chic and effortless look. Stay stylish and comfortable all season long with this versatile and fashionable jumper.
| Colour | Brown, Burgundy, Camel, Cream, Khaki, Navy |
|---|---|
| One Size | Fits 10-20 |
| Material | 18% Polyamide, 2% Elastic, 80% Mohair |
| Wash Care | Hand wash |
| Pattern | Plain |
| Size Type | UK |
| Gender | Women |
| Length | 58cm |
| Bust | 67cm |
| Model | Dress size 10 Height 5"7 (170cm) |
| Product Code | ART 6258 |
You May Also Like
-
Sale now on
Linen blend shirt dress
£45Original price was: £45.£20Current price is: £20. Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Sale now on
Cargo trousers with an elasticated waistband
£30Original price was: £30.£15Current price is: £15. Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Sale now on
Gold embroidered buttoned dress
£45Original price was: £45.£25Current price is: £25. Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Sale now on
Oversized silky cream and grey dress
£45Original price was: £45.£20Current price is: £20. Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Customers Also Bought
-
Waterproof Small Cross Body Bag
£15 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
V-Neck Crochet Trim Linen Top
£35 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Tie Front Linen Top
£32 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Striped Short Sleeve Knitted Heart Top
£25 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page