Roll Neck Chevron Knit Jumper
£40 Original price was: £40.£20Current price is: £20.
Free UK Delivery on orders over £75. Order by 12pm for next day delivery.
Stay cosy and stylish in this Roll Neck Chevron Knit Jumper. Featuring a unique chevron knit pattern on the front and back, this jumper is sure to make a statement. The batwing sleeves add a touch of elegance, while the ribbed sleeves and roll neck provide extra warmth and comfort. With two front pockets for added convenience, this jumper is the perfect addition to your winter wardrobe.
| Colour | Baby Blue, Coral, Fuchsia Pink, Khaki Green, Light Beige, Lilac |
|---|---|
| Size | S/M 10-18, L/XL 20-26 |
| Material | 22% Modal, 28% Polyamide, 50% Viscose |
| Wash Care | Machine Wash 30 Degrees |
| Pattern | Plain |
| Size Type | UK |
| Gender | Women |
| Length | S/M Front 57cm Back 66cm L/XL Front 59cm Back 70cm |
| Bust | S/M 97cm L/XL 101cm |
| Model | Dress size 10 Height 5"7 (170.18cm) Model is wearing S/M |
| Product Code | 1041 |
You May Also Like
-
Sale now on
Floral shirt dress with detachable belt
£45Original price was: £45.£20Current price is: £20.Out of Stock
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Sale now on
Printed buttoned dress with a detachable belt
£45Original price was: £45.£20Current price is: £20.Out of Stock
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Sale now on
Linen blend shirt dress
£45Original price was: £45.£20Current price is: £20. Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Sale now on
Oversized silky cream and grey dress
£45Original price was: £45.£20Current price is: £20. Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Customers Also Bought
-
Waterproof Small Cross Body Bag
£15 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
New In
V-Neck Crochet Trim Linen Top
£35 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
New In
Tie Front Linen Top
£32 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Striped Short Sleeve Knitted Heart Top
£25 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page