Knitted Wide Leg Ribbed Jogger With Elasticated Waistband
£30 Original price was: £30.£10Current price is: £10.
Email me when available
Free UK Delivery on orders over £75. Order by 12pm for next day delivery.
The Knitted Wide Leg Ribbed Jogger is the ultimate in comfort and style. Made with a soft and stretchy ribbed knit fabric, these joggers feature a straight leg silhouette and an elasticated waistband with a tie to adjust to your perfect fit. Whether you’re lounging around the house or running errands, these joggers are the perfect choice. Pair them with any of our cosy knit jumpers for a coordinated and chic look that will keep you feeling comfortable and stylish all day long.
| Colour | Beige |
|---|---|
| One Size | Fits 6-12 |
| Material | 10% Elastane, 29% Polyamide, 53% Acrylic, 8% wool |
| Wash Care | Hand wash |
| Pattern | Plain |
| Size Type | UK |
| Gender | Women |
| Length | 117cm |
| Waist | 38cm |
| Model | Dress size 10 Height 5"7 (170.18cm) |
| Product Code | 38745 |
You May Also Like
-
Sale now on
Floral shirt dress with detachable belt
£45Original price was: £45.£20Current price is: £20.Out of Stock
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Sale now on
Printed buttoned dress with a detachable belt
£45Original price was: £45.£20Current price is: £20.Out of Stock
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Sale now on
Linen blend shirt dress
£45Original price was: £45.£20Current price is: £20. Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Sale now on
Oversized silky cream and grey dress
£45Original price was: £45.£20Current price is: £20. Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Customers Also Bought
-
Waterproof Small Cross Body Bag
£15 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
New In
V-Neck Crochet Trim Linen Top
£35 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
New In
Tie Front Linen Top
£32 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Striped Short Sleeve Knitted Heart Top
£25 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page