Geometric Roll Neck Knit Jumper
£40 Original price was: £40.£20Current price is: £20.
Free UK Delivery on orders over £75. Order by 12pm for next day delivery.
This geometric knit roll neck sweater features a stylish batwing style sleeves, adding a modern touch to a classic design. The ribbed full length sleeve and roll neck details provide a cosy and comfortable fit, perfect for staying warm in style during the colder months. The geometric pattern adds a unique and eye-catching element to this versatile sweater, making it a chic addition to any wardrobe.
| Colour | Baby Pink, Black, Navy |
|---|---|
| Size | S/M 10-14, L/XL 16-22 |
| Material | 22% Modal, 28% Polyamide, 50% Viscose |
| Wash Care | Machine Wash 30 Degrees |
| Pattern | Geometric Knit |
| Size Type | UK |
| Gender | Women |
| Length | S/M 69cm L/XL 70cm |
| Bust | S/M 85cm L/XL 89cm |
| Model | Dress size 10 Height 5"7 (170.18cm) Model is wearing S/M |
| Product Code | 113 |
You May Also Like
-
Sale now on
Floral shirt dress with detachable belt
£45Original price was: £45.£20Current price is: £20.Out of Stock
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Sale now on
Linen blend shirt dress
£45Original price was: £45.£20Current price is: £20. Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Sale now on
Printed buttoned dress with a detachable belt
£45Original price was: £45.£20Current price is: £20.Out of Stock
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Sale now on
Oversized silky cream and grey dress
£45Original price was: £45.£20Current price is: £20. Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Customers Also Bought
-
Waterproof Small Cross Body Bag
£15 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
New In
V-Neck Crochet Trim Linen Top
£35 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
New In
Tie Front Linen Top
£32 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Striped Short Sleeve Knitted Heart Top
£25 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page